Уулвс постигнаха път във финалите на Запад, изоставайки от Мавс с 2-0, същият дефицит Нъгетс наскоро изтрит в Минесота
AP News | 2024-05-25 | 22:08:34

ДАЛАС (AP) — Тимбъруулвс имат същия проблем във финалите на Западната конференция срещу Маверикс, който Минесота наложи на Денвър Нъгетс в предишния кръг на плейофите.

Изпитващият затруднения Антъни Едуардс и компания губят с 2-0 срещу Далас, което означава, че Лука Дончич е близо до първото си пътуване до финалите на НБА.

След като загубиха два пъти у дома, има лесен старт на разговора за Вълците, които влизат в игра 3 в неделя вечер.

Нъгетс отговориха на две загуби в Денвър с две победи в Минесота и имаха мач 7 у дома, преди да издуха преднина от 20 точки през второто полувреме и да загубят.

„Бяхме с 2-0, след това те дойдоха и спечелиха две на яслите и след това спечелиха една на своите ясли“, каза Едуардс, припомняйки си трите последователни победи в Денвър, които им дадоха два шанса да продължат напред. „Не мисля, че някой в ​​съблекалнята е в паника. Надявам се, че не.”

Следващата част от разговора за Минесота е следната: двете победи на Далас като гост бяха с общо четири точки, завършени с тройка на Дончич с крачка назад 3 секунди преди края при победа със 109-108. И Вълците водеха в продължение на 81 от 96-те минути на серията.

„Надявахме се, че можем да получим разделни решения, вместо да получим нокаути и единодушни решения“, каза Карл-Антъни Таунс, вторият водещ голмайстор, който се бори заедно с Едуардс. „Играем достатъчно добре, за да получим разделно решение, но след това губите и ние сме разочаровани, че можехме да направим повече.“

Едуардс и Таунс вероятно ще трябва да направят повече за Минесота, за да се върнат в поредицата.

Млада звезда, която излъчва увереност, Едуардс призна, че се чувства уморен и цифрите му го показват. Той е 11 от 33-ма от полето и имаше решаващ обрат при лош пас, за да създаде печелившата игра на Дончич.

Таунс дори не игра финалните 8:40 от мач 2 и стреля с 28% в сериала.

7-футовият, четирикратен участник в Мача на звездите и 7-1 Руди Гобер беше надигран от централния тандем на Далас Даниел Гафорд и Дерек Лайвли II, като Мавс надиграха Вълците със 116-80 в боя.

„Мисля, че с Антъни той трябва да вземе решение при вземането на решения“, каза треньорът на Минесота Крис Финч. „С КАТ мисля, че той просто трябва да се успокои. Мисля, че той излиза от вратата, натискайки малко, може би става с грешен крак и след това преследва играта.“

Прекалената самоувереност не смята, че е проблем за Mavs.

Само преди три години Далас започна серия от първи кръг срещу Клипърс с две победи в Лос Анджелис, преди ЛА да се събере и да спечели в седем мача. Това беше първият път в историята на НБА отбор на път да спечели първите шест мача от поредица.

„Просто трябва да мислите за следващия мач“, каза Дончич, който не беше печелил плейоф серия, когато тази преднина пред Клипърс се изплъзна, но сега е на финалите на Запад за втори път от три сезона. „Не и в бъдеще. Само този мач.”

Дончич и колегата му Кайри Ървинг се редуват начело на Мавс с огромни асистенции от Гафърд и Лайвли, които комбинираха 30 точки и изиграха големи роли в стабилното рали от 18 -точков дефицит в игра 2.

Ървинг вкара 24 точки през първото полувреме на мач 1, за да задържи Далас наблизо, и имаше 13 точки с четири тройки в четвъртата четвърт на мач 2.

Дончич имаше 15 точки в четвъртата четвърт от откриването на серията, преди да направи втория си трипъл-дабъл с 30 точки в тези плейофи, включително победителя в играта.

По време на плейофите 25-годишната словенска суперзвезда се сблъска с изкълчено дясно коляно и възпален ляв глезен. Той изчезваше от корта на моменти в мач 2, но сега отхвърля въпросите за това как се чувства физически.

„Казвах му от началото на мача, тук има момчета, които ти пазят гърба и винаги, когато имате нужда от мен да поема, аз ще поема отговорностите на пойнтгарда и ще изнасям топката“, каза Ървинг.

„Има моменти, в които той показва блясъка си и вкарва толкова лесно, а след това се връща и изглежда, че работи малко. Но този човек е воин. Никога не се тревожа за това.“

След като загубиха преднината си от 18 точки в мач 2, Уулвс все още водеха с пет при оставащи 1:29, отчасти благодарение на Ървинг – 88,6% свободна кариера хвърляне стрелец — пропускане на чифт, когато падне три 15 секунди по-рано.

Неговата колега звезда го спаси.

„Помислих си: „Какво, по дяволите, става, човече?“, каза Ървинг. „Тези грешки могат да ви натежат психически и можете да пренесете това и в следващия мач. Така че е време просто да оставя това тук и да се моля да направя всичките си наказателни удари, когато се върна у дома.“

Вълците се стремят да се съберат далеч от дома.